Podróże w czasie

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
obrazbrzmieniazimnejwoni
Posty: 28
Kontaktowanie:

Podróże w czasie

Post#1 » 24 lis 2010, śr, 18:06

Fizyczna ciekawostka czy realna możliwość.
Poczuj obraz brzmienia zimnej woni...Byle by nie było zbyt daleko by zawrócić a jeszcze dalej by dotrzeć do celu.

obrazbrzmieniazimnejwoni
Posty: 28
Kontaktowanie:

Post#2 » 24 lis 2010, śr, 18:17

Prawdą jest, iż teoria względności Einsteina dopuszcza realną możliwość ku temu by odbywać podróże w czasie w przyszłość. Jednakże temat dotyczący odbywania podróży w przeszłośc jest wciąż gorącym tematem i sprawa w tej kwestji nie jest wciąż rozstrzygnięta...
Wszystkie osoby zainteresowane oraz mające jakieś ciekawe pomysły zapraszam serdecznie do debaty.
Poczuj obraz brzmienia zimnej woni...Byle by nie było zbyt daleko by zawrócić a jeszcze dalej by dotrzeć do celu.

Krzysztof Wypych
Posty: 2

Post#3 » 01 sty 2011, sob, 22:26

Nie ma żadnego problemu ze zmianą tempa upływu czasu. Istnieją jednak fizyczne i techniczne ograniczenia. Pierwsze polega na tym, że obiekt nie może cofnąć zmiany za daleko, ponieważ uległby zwykłemu unicestwieniu (wyzerowaniu). Drugie, związane jest z wydatkiem. Aby cofnąć w czasie tak zaawansowany układ, jaki reprezentuje np. system planetarny, potrzebne są niewiarygodne ilości energii.
Czas nie jest rzeczą substancjalną. Wyraża różnice w układzie ruchu. Wzorcowy układ ruchu (absolutny układ odniesienia, czyli układ spoczynkowy wszelkiego ruchu) to układ, w którym nie da się wyróżnić żadnych różnic ruchu (tu: początek Wszechświata). Pomimo tego, że ruch w ogóle trwa, to jednak czas nie upływa, ponieważ brakuje różnic ruchu, uniemożliwiając dokonanie względnego porównania. Natomiast, postać obiektu (masa), wynika ze względnych różnic ruchu, jakie dzielą zadany układ od układu wzorcowego (np. od układu totalnego bezruchu – początku Wszechświata – ale też lokalnego (np. kilograma, metra, itp.).
Źródło: Krzysztof Wypych – Mechanika Czasu.

jaromirek
Posty: 5

Czas i czasoprzestrzeń - i co dalej?

Post#4 » 03 sty 2011, pn, 14:09

Wszystkim zainteresowanym proponuję poczytać o czasie, czasoprzestrzeni, wszechświecie, kosmosie w tekście z niżej podanego linku. Jakiś czas temu pojawiła się w sieci publikacja, która moim zdaniem wiele dylematów rozwiązuje. Szczerze ją polecam, choć jestem dopiero w połowie lektury. Co ciekawe, autor chyba jest Polakiem, przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Wszechświat, Kosmos, kwanty, ewolucja, czasoprzestrzeń itp. zagadnienia w tym tekście się znajdują. Jeżeli autor rzeczywiście ma rację (w moim przekonaiu ma), to czeka nas głęboka zmiana spojrzenia na Kosmos. Cholernie to długie, ale uważam, że warto to czytać.

http://en.calameo.com/read/000478765d86a7b4965e2
lub
http://www.scribd.com/doc/43665518/SUPL ... ob%C4%85-2

Piotr728
Posty: 15
Kontaktowanie:

Post#5 » 11 mar 2011, pt, 16:16

Moja odpowiedz na pytanie postawiane na poczatku tematu: - Fizyczna ciekawostka.

Wróć do „Nauki ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron