Fizyka - zadania szkolne

skrypty, pomoc, problemy naukowe
roballuk
Posty: 2

Fizyka - zadania szkolne

Post#1 » 10 paź 2006, wt, 11:11

Witam serdecznie
Oto 4 zadan z fizyki, jesli ktos umie zrobić, któreś z nich to bardzo proszę

Jedynie za pomoc mogę zaoferować tzw. punkt "pomógł" :roll:
Oto zadanka

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :D

Awatar użytkownika
Asteria
Posty: 35

Post#2 » 10 paź 2006, wt, 19:59

a gdzie te 4 zadanka? :)

roballuk
Posty: 2

Post#3 » 10 paź 2006, wt, 22:11

zadanka są przecież powinien się otwierać taki obrazek z treścią :) jak nie wrazie czego podaje zadanak przepisane przezemnie.


Wykazać, że prędkość średnia Vśr w ruchu jednostajnie zmiennym jest średnią arytmetyczną prędkości początkowej v0 i końcowej Vk

zad.1
Wykazać, że prędkość średnia Vśr w ruchu jednostajnie zmiennym jest średnią arytmetyczną prędkości początkowej v0 i końcowej Vk

zad.2
3. Dwa samochody wyjechały równocześnie ze stacji O i po czasie t = 2 godz. przybyły do stacji A. Pierwszy- samochód przebył połowę drogi ze stałą prędkością v1=30km/h, a drugą połowę drogi z prędkością V2 = 45km/h. Drugi samochód wyruszył ze stacji z prędkością początkową równą zeru i cały czas jechał ruchem jednostajnie przyspieszonym. Oblicz odległość O A, przyspieszenie a drugiego samochodu i jego prędkość końcową Vk. W której chwili prędkości samochodów będą jednakowe?

zad.3
Obserwator stojący na peronie zauważył, że pierwszy wagon ruszającego przed nim pociągu minął go w czasie t1 =3s. obliczyć czas tn, w którym cały pociąg składający się z n=9 wagonów minie obserwatora oraz czas (delta)t mijania ostatniego wagonu? Ruch pociągu jest jednostajnie przyspieszony.

zad.4
Ruch punktu przedstawiają równania:
x = A1(t)2 + B1
y = A2(t)2 + B2
gdzie: A1 = 20 cm (s)-2, B1 = 5 cm , A2 = 15 cm (s)-2, B2 = -3 cm. Wyznaczyć wartość i kierunek prędkości i przyspieszenia po upływie czasu t = 2 s.
Liczba zaraz po (t) i (s) oznaczają podniesienie do podęgii

Wróć do „S_t_u_d_e_n_c_k_i_e___ s_p_r_a_w_y”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość